Falcon BMS'de eğitimlerin bazıları gözükmüyor.

Başlatan TEAMFOR, Mayıs 20, 2022, 02:07:16 ÖÖ

« önceki - sonraki »

TEAMFOR

Merhaba,ramplist eğitimin yapcıaktım fakat benim görev listemde ramplist yok hatta görev listesi tamamen farklı.Görev listesimi güncellendi yardımcı olursanız sevinirim.

Aday-Hunter

Merhaba, Rapm Start eğitimi 4.0 sürümüne ait bir görevdir. Steam'den satın alarak kurduysanız gözükür ancak microprose ile kurduysanız 4.0 ile ilgili görevler gözükmeyecektir. Mevcut sürümünüz 4.36 ise tüm görevler değişmiş olabilir.
Bu durumda yapabileceğiniz TEBuilder ile kendiniz bir görev oluşturarak "Ramp" seçeneği ile başlamaktır. Görev oluşturmayı bilmiyorsanız Sanal havacılık youtube kalanımızda nasıl görev oluşturacağınıza dair ilgili videoyu bulabilirsiniz.

TEAMFOR

Peki 4.0daki bütün eğitimleri tekekr teker tebuilderdan yapmammı gerek,yoksa sadece rampstartı yaptıktan sonra 4.36daki eğitimleri yapsamda olur mu ?

Aday-Hunter

Hepsini sırayla veya teker teker yapmanızı gerektiren bir durum yok. Zaten eğitim görevlerinde şuna bas şunu aç gibi bir uyarı sistemi veya gösteren birşey yok. Yani öğrendiğiniz bilgileri doğrudan uygulayacağınız görevlerdir. Her bir eğitim görevi kendi içinde bir senaryo aslında. Benim önerim de kendi senaryolarınızı kendiniz yaratın. TeBuilder ile bu mümkün. GBU mu atmak istiyorsunuz. Uçağa GBU yükleyin bir hedef belirleyin. Buna benzer kendinize alıştırmalar yapabilirsiniz. Standartı yok çünkü.

112-Ripper

Alıntı yapılan: Aday-Hunter - Mayıs 20, 2022, 10:06:51 ÖÖMerhaba, Rapm Start eğitimi 4.0 sürümüne ait bir görevdir. Steam'den satın alarak kurduysanız gözükür ancak microprose ile kurduysanız 4.0 ile ilgili görevler gözükmeyecektir.(...)

Bu kısım doğru değil. BMS'nin Falcon 4.0 ile hiçbir alakası yok. BMS'nin çalışması için aslında Falcon 4.0'a ihtiyacı yok. Steam'den veya CD'den veya herhangi bir başka kaynaktan Falcon 4.0'ün yüklü olması zorunluluğu tamamen hukuksal ve telif sebeplerinden dolayı. Sen Falcon 4.0'ı istediğin yerden yükle sonuçta BMS 4.36, BMS 4.36'dır; BMS 4.35, BMS 4.35'tir.

Şimdi soruya gelirsek Rampstart eğitimi görevi 4.32 ve yanlış hatırlamıyorsam 4.33'te vardı. Baktığın doküman muhtemelen bu sürümlerin zamanında hazırlanmış. Ama bir Rampstart görevinin herhangi bir uçuşa motor kapalı başlamaktan farkı yok. Bu sebeple Tactical Engagements bölümünden herhangi bir görevi açıp daha kalkış yapmamış bir uçağı seçerek ve uçuşa girerken de Ramp, Taxi, Runway seçeneklerinden Ramp'ı seçersen motor kapalı bir şekilde kokpit olursun.


"Devrimi, başlatan tamamlayacaktır."
Ne mutlu Türküm diyene!

Benzer Başlıklar (5)

Powered by EzPortal