Ana Menü

Falcon BMS Çalışmayı Durdurdu Hatasının Çözüm Yolları

Başlatan semihgörkem, Nisan 23, 2015, 03:20:23 ÖS

« önceki - sonraki »

semihgörkem

Falcon BMS Çalışmayı Durdurdu hatasının birden fazla sebebi vardır,Çözüm yolları için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.
Sorunun TürüFalcon BMS Çalışmayı Durdurdu
Çözüm 1)Falcon BMS'yi ilk kez kurduysanız ve simülasyonu çalıştırdığınızda Falcon BMS çalışmayı durduruyor ise:
a)Falcon BMS eksik kurulmuş olabilir.Setup'ı çalıştırdığınızda kurulacak olan konumu, bir çok alt klasörü bulunan bir konumda seçtiğinizde(örnek: C:\Program Files\Oyunlar\Simülasyon\Falcon gibi) SETUP çıkarılması gereken dosyaları doğru olarak hesaplayamayabilir.Nadiren de olsa böyle bir hata oluşabiliyor O yüzden BMS yi C:\ veya D:\ konumlarını gösterip kurmanız daha sağlıklı olacaktır.Normalde SETUP programının dizine çıkarması gereken dosyalar şu şekildedir : 4.32 Base Part 1-2-3-4-5-6-7-8 , 4.32 Update 1-2-3-4-5-6-7.
Setup bu dosyalardan birini eksik çıkartmış olabilir lütfen kurulum sırasında bu dosyaların çıkarılıp çıkarılmadığını takip edin ve kurulum bittikten sonra Falcon BMS 4.32'nin kurulduğu dizinin boyutunu kontrol edin düzgün bir şekilde yüklenmiş Falcon 4.32 simülasyonu yaklaşık 700-800 MB arası bir boyuta sahiptir eğer dosyanın boyutu çok daha  az yer kaplıyorsa SETUP dosyaları çıkartırken atlama yapmıştır ve dosyalar eksik olduğu için simülason çalışmayacaktır tekrar kurmanız gerekmektedir.Falcon BMS'nin kurulum dosyasını son güncellemeleriyle birlikte You are not allowed to view links. Register or Login adresinden ücretsiz olarak edinebilirsiniz.Bilmediğiniz kaynaklardan indirdiğiniz kurulum dosyalarını kullanmayın şuan birçok sitede hatalı ve bozuk setup dosyası mevcut.

Ek Bilgilendirme : Bilgisayarınız isminde özel karakter mevcutsa ve siz setup'ı masaüstünden başlatıyorsanız program dosyalarda atlama yapıp ve eksik kurabiliyor.Örneğin bilgisayarınız adı "Şile"olsun masaüstünüzün konumu C:\Users\Şile\Desktop\Falcon BMS Kurulum olacağından "ş,ı,ö,ç"gibi özel karakterler bu hatayı tetikleyebiliyor.Bunu aşmak için birkaç yol mevcut ; bilgisayarınızın adındaki özel karakterleri kaldırabilirsiniz veya Kurulum Dosyasını C\: veya D:\ konumuna taşıyabilirsiniz.(Bu konumlar bilgisayara tanımladığınız ismi kullanmazlar.)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

b)Kurulumun sorunsuz gerçekleştiğinden eminseniz ve BMS hala çöküyor ise, Ekran kartı dreverlarınızı güncelleyin ve Bilgisayarınızda Directx sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin.Sorun ortadan kalkacaktır.

2)Falcon BMS uçuş esnasında veya uçuşa girmeden önce çalışmayı sonlandırıyor ise:

a)Bunun en büyük sebebi yanlış yüklenen Senaryolardan,Eklentilerden kaynaklanmaktadır.Yüklediğiniz eklentinin dosyaları eksik ise veya eklentiyi yanlış bir konuma kurmuşsanız Falcon BMS çökecektir o yüzden çalışıp çalışmadığından emin olmadığınız,test edilmemiş eklentileri kullanmayın ve mutaka bu tip eklentileri kurmadan önce yedek alın.Eğer yedeğiniz varsa eski dosyaları yerine koyduğunuzda Falcon BMS çalışmaya devam edecektir.Yedeğiniz yoksa simülasyou yeniden kurmanız gerekmekte.

b)Eğer dosyalarınız tam ve sağlam olmasına rağmen nadiren de olsa Falcon BMS çalışmayı durduruyor ise sisteminiz yoruluyor olabilir.Özellikle HD kaplamalar ve Güncellenmiş Uçak veya Mühimmatlar kullanıyorsanız uçuş esnasında zaman ilerledikçe işlemciye ve ekran kartınıza binen güç iyice arttığı için en ufak bir lag (donma) oluştuğunda BMS direk çökecektir (BMS lag oluştuğunda genelde yanıt vermeyi beklemek yerine kendini kapatır o yüzden sisteminizin el verdiği ölçüde eklentiler kurun)
Özellikle bu olay Camping uçuşlarda çok sık karşılaşılan bir durumdur,Tactical engemant görevlerinde sadece kendi filonuz aktif olduğu için sisteminiz neredeyse hiç zorlanmaycaktır fakat Camping uçuyor iseniz Havadaki ve Karadaki trafik miktarı Tactical engemant görevlerine göre kat ve kat fazla olacağı için sisteminiz uçuş ilerledikçe zorlanmaya başlayacak ve ilk duraksamada BMS çökecektir.Unutmayın ki sisteminiz sadece sizin uçmanızı sağlamıyor arka planda savaşmakta olan yüzlerce uçak ve kara birliklerinin de görevlerini yerine getirebilmelerini sağlıyor.

Falcon BMS'nin çökmesine sebep olan başka hatalar ve çözüm yolları bulundukça bu liste güncellenmeye devam edecektir.
Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

predator28


predator28

iyi çalışmalar dilerim tüm TSHKK ailesine öncelikle..benim sorunum "commit" yada "takeoff" dedikten sonra oyun tamamen kilitleniyor ve sonrasında ctrl+alt+delete ile "end task" demeden bu kilitlenmeyi sonlandıramıyorum ve hiç bir uçuş gerçekleştiremedim henüz..bms 4.33 entegre paket en son sürümü indirip kurdum yine bu siteden..grafik kartım da veya her hangi başka bir sorunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum kurulumları defalarca kontrol ettim bir sorun göremedim..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..teşekkür ederim şimdiden iyi günler iyi uçuşlar dilerim tüm TSHKK ailesine..burada bulunmak bile benim için ayrı bir huzurdur bunun içinde ayrıca teşekkür ederim :)

114-Ghost

Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

predator28

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


4.32 yi kurarken de böyle bir hata alıyorum şimdi

semihgörkem

Sorun çözümleri sayfasında registry entry not found hatası için çözüm mevcut.Kolayca çözebilirsiniz.

114-Ghost

@predator28 karılaşabileceğin tüm problemler için Semih'in verdiği Çözümler sayfasına bak olur mu çünkü he rtürlü çözümü oraya koyuyuoruz. sormadan önce oraya bak forumda arat. yoksa konu açabilirsin yoksa gereksiz forum kirliliği olmakta, aynı sorular defalarca sorulmakta.
Guests are not allowed to view images in posts, please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login