Benzer Başlıklar (5)

9791

Yanıtlar: 5
Gösterim: 6630

10193

Yanıtlar: 36
Gösterim: 20566

10658

Yanıtlar: 5
Gösterim: 5883

10680

Yanıtlar: 26
Gösterim: 22094

4.35 Formasyon İnişi İçin Approach ve Kule İletişimleri Konusunda Yardım

Başlatan BlueLabeL, Ekim 11, 2021, 01:14:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »

BlueLabeL

Merhaba, yapay zeka ile (botlarla) yaptığım uçuşlarda formasyonu bozmadan yaklaşma için Approach ve Tower da hangi komutları kullanmam gerekiyor acaba? Overhead iniş yaptığımda Break Left ile orbit yapıp arka arkaya sıralı bir şekilde paket inişi yaptırabiliyorum ancak istediğim yan yana yakın şekilde aynı anda ikili ya da dörtlü iniş yapmak. Daha kuleye Request formation landing demeye gelmeden yaklaşma aşamasında Unredist. Approach yaptığımda paketimdeki uçaklar formasyondan ayrılıyor ve Approach ayrı ayrı işlem yapıyor. Yaklaşma ve kule iletişimlerinde formasyonun dağılmadan inmesi için nasıl bir yol izlemeliyim acaba? Teşekkür ederim...

PLUS

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Aday-Hunter

Aslında overhead ile formasyon inmiş oluyorsun zaten de. Ama overhead formasyonu farklı ladder gibi peş peşe sıralanarak iniş yapılıyor. 1 numarananın break yaptığı noktaya diğerleri de ulaşarak break yapıyor sırayla. Alana 30nm kala approach yönlendirmeye alıyor. Ama sanırım approach kısmında bir farklılık var. Visual veya vector iniş istediğinde tek tek ayırıyor. "unrestricted" olanını dene istersen. Tower için de "request formation landing" diye bir seçenek vardı sanırım 3. olan. Yani "T" iki kere basıp 3 yapıyorsun. Ama hangi formasyon onu bilmiyorum. Büyük ihtimalle trail olabilir. Hiç formasyon iniş denemedim.Aday-Hunter

Sanırım çözdüm olayı denemedim daha da. Trail formasyona geçiş yap öncelikle ve koldakileri "closeup" komutuyla yakına çağırabilirsin biraz. Daha sonra approach menziline girince "unrestricted" yaklaşma iste. Ki unrestricted isteyince koldakiler trail formasyona geçiyormuş galiba tam bilemiyorum orayı. Approach piste karşılattıktan sonra kuleden formasyon inişi istiyorsun trail olarak inişi gerçekleştiriyorsun.

BlueLabeL

Hocam öncelikle ilginize çok teşekkür ederim. Bütün formasyonlar ile denedim Close Up komutu ile de yakınlaştırdım ancak Request Unrestricted Approach yaptığım anda formasyondan çıkıyorlar. Neyse diyip bir umut tekrar el ile formasyona sokup yaklaştırma yapıyorum, sonrasında Request Formation Landing yapıyorum. Herşey yolunda derken koldaki botlar iniş yaptığımızı algılamayarak iniş takımlarını açmıyorlar.

Acaba simülasyonda yapay zeka ile formasyon inişini yalnızca Overhead Approach ile mi yapabiliyoruz diye sorgulamaya başladım. Botlar ile Trail formasyonu gibi yan yana ikili şekilde inmenin her yolu deniyorum ancak hala bir çözüm bulamadım.

Artık Return Base diyip umursamayacağım bu gidişte  :-\

111-Ghost

Malesef bildiğim kadarıyla istediğiniz şekilde ikili/dörtlü kol inişi yok illaki inmek istiyorum diyorsanız 2 numaraya oturup 1. Numara inerken yanında inin.

Overhead patterninde giriş ve ayrılma prosedürleri belli.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

BlueLabeL


Powered by EzPortal