Ana Menü

Hava harp okulu

Başlatan HAWK61, Ağustos 10, 2012, 11:29:33 ÖS

« önceki - sonraki »

HAWK61

Belki siteyle alakalı değil ama sizinle paylaşmak istiyorum. Hava harp okuluna gitmek için gözlerinizin 0 bozuk olması gerekiyor. Bende kontrol etmek için doktora gittim ve makinede kontrol ettirdim doktor bana 1 numara hipermetropsun dedi. ama bi yanlışlık olmalı ben yakını gayet net görüyorum uzağıda neden nöyle bişe oldu moralim şu anda sıfır  :(
Kartallar yüksekten ve yalnız uçar...

AtmacaA

Tek doktorda sınırlı kalma başka doktorlarada görün derim ben.
Ayrıca gözdeki bozukluğu bazı durumlarda gözardı edebiliyorlar. Örneğin sen sınavdan çok iyi bir not aldıysan Göz bozukluğun fazla umursanmaz. Tabi birazda ordaki sağlık ekiplerinin anlayışına kalmış.

Düzenleme: Konu yanlış yerdedir.

HAWK61

Zaten farklı doktorlara gitmeyi düşünüyorum.
Kartallar yüksekten ve yalnız uçar...

Kör Kanat

You are not allowed to view links. Register or Login hipermetrop yakını görememe hastalığıdır


2.si HHO'daki ve Askeri Liselerdeki sağlık mülakatında her sene değişik ilkeler uygulanıyor ve tabi istisnalar da olabilir bak kendimden örnek vereyim elimde rapor da var askeri lise mülakatlarında sağlık muayenesinde göz'e gittiğimde (3.50 sağ 3.25 sol miyop) lensle gittim doktor baktı makine ile son mülakata kaldım enine boyuna incelediler gözümü (gözlük kullandığımı önceden belirtmiştim) miyop haricinde hiçbir göz problemim bulunmadığını göz numaram sabitlendiği için de lazer ve lasik tedavilere uygun olduğumu belirttiler ve pilot olmaya elverişlidir damgasını bastılar (sözlü mülakatta sonradan elendim ayrı mesele ;D )


3.sü Gözün belirli bir süre lens veya gözlük kullanımıyla sıfırlanabilir tekrar ya da sabitlenmiş ise lazer ameliyat uygulanabilir bu yüzden gözlük her şeyin bittiği anlamına gelmez :)


4.sü bazı numaralara müsade ediyorlar senelere bağlı olarak toplamını bu sene bilmiyorum ama dediğim gibi birçok çıkış var hele hipermetrop'tan kurtulması daha kolay sakın moralini bozma


ve son olarak en az 3 doktara görün.

AtmacaA

Kör Kanat ameliyatlı gözleri kabul etmiyorlar.

Nesses

bende bu yaz katılmıştım mülakatlara şunu anladımki şans meselesi bunlar elenip elenmemen göz konusunda hassas olduklarını biliyorum ama 0 göz istiyolar benim alt dişler yamuk diye elendim çok koymuştu :) sanki tel takıp düzeltilmiyo arkadaş... hayırlısı olsun dedik ama bide ne göriyim bira göbeği yapmış adamı hiç bişeyi yok diyip geçirmişler o da çok koymuştu ya :)
[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

HAWK61

Nessa kardeşim hiç şansın yokmuş üzüldüm sana. hele o adamın girmesi baya koymuşdur.
Kartallar yüksekten ve yalnız uçar...

Nesses

hiç sorma ya :)) allaha şükür tshkk var :))
[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

Anka

Sadece makinada baktıysa doktor makina yanlış ölçmüş olabilir. Git başka doktorlara da.

Kör Kanat

You are not allowed to view links. Register or Login
Kör Kanat ameliyatlı gözleri kabul etmiyorlar.


atmaca hocam bu bilgiyi nerden edindiğini sorabilirmiyim ?


Kendim gittim bizzat heyet başkanı ile görüştüm gözden göze fark var sabitlenmiş göz var sabitlenmemiş göz var lazerin ve ameliyatların da binbir çeşidi var doktor kendi ağzıyla dedi kendi eliyle bastı damgayı lazerli gözü alıyorlar ama gidip sabitlenmemiş ya da problemli göz lazer olursa anormalliği anlayıp eliyorlar.


Hawk61 sen lafımı dinle ameliyatlı adaylar kabul ediliyor (ameliyata elverişli ise aksi halde anlaşılır ELENİRSİN )


You are not allowed to view links. Register or Login
hiç sorma ya :)) allaha şükür tshkk var :))


hocam aynısı bana da oldu göbekli yağ tulumları ellerinde geçer raporla ardı ardına gittiler çok üzülmüştüm ben de
the north face

Hava Harp Okulu sitesine de bakarsanız kesinlikle göz kusuru kabul edilmemektedir. Gözünüzde kusur bulunursa elenirsiniz ibaresi çok açıktır HHO sitesinde.

Gözümde 0,05 gibi çok düşük derecede sorun var. Başvuruda bulunabilir miyim? Adaylarda aranan sağlık kriterlerine herhangi bir göz bozukluğunuz olmaması gerekmektedir. Göz bozukluğunuz uzman doktorlarımız tarafından yapılacak muayene sonucunda tespit edilirse elenirsiniz.
direk You are not allowed to view links. Register or Login'den alınmıştır...
SCREW YOU GUYS, I'M GOING HOME
TuAF-North

Nesses

arkadaşlar bu işler değişiyor kesin birşey yok mesela ben geçen sene giren biriyle konuştum dişinde tel var diye elemişler bu sene biriyle tanıştım benle sağlığa giren çocuğun telleri vardı elenmedi ama benim girdiğim gün gözü bozuk olanların derecesi bile önemli değil hepsi elendii ordaki 4.sınıf harbiyelilerle konuşmuştum dişlerimi filan eğer gözün filan 0 sa sorun yapma geçersin başka önemli bi sorunun yoksa diolardı ama işte elendik :)) yani bu işler şans işi artık ben buna inanıorum
[IMG]You are not allowed to view links. Register or Login[/img]

Oscar

heşeyin iyise göz de 1 derecelik bozuklu 0.5e düşebilir göz egzersizleri var bakarsan hava harba girersin belki ama jet pilotu olamazsın

HAWK61

Doktor bana 1 numara hipermetrop var dedi ama ben yakını ve uzağı çok net görüyorum bi makineye baktım bi yol vardı bide yolun üstünde paraşüt bu resmi bulanıklaşdırdı bişeler yaptı sonra bana bi kağıt verdi doktora verdim 1 numara hipermetrop var dedi ben anlamadım bu işi
Kartallar yüksekten ve yalnız uçar...

AkreP_Arda

bende gittim arkadaşım 0.25 dedi.Ama arkadaşıma 1.25 hipermetrop dedim ve astigmat ama çocuk gayet net görüğünü söylüyor yanlışlık olabilir.Önemli olan askeri hastanede yapılan muayene sivili boşver sen askeriye çok fark ediyor emin ol.Bu arada 9 göz olmak zorunda degil 2 gözün toplamı 2 yi geçmicek nereden mi biliyorum bir pilot abim söyledi sen ders çalış 420 puanı geçmeye falan bak gerisi gelir ;)