Ynt: Anatolian Theater Test Sürümü Yayınlandı

Ynt: Anatolian Theater Test Sürümü Yayınlandı

112-Ripper · 202

Çevrimdışı 112-Ripper

 • AkroTÜRK Pilotu
 • Kartal Filo Komutanı
 • *
  • İleti: 2809
 • Simming is great but get out and do something real
  • Profili Görüntüle
: Ağustos 19, 2018, 05:22:29 ÖÖ
Advertisement
Eleştirlere açığız.Ancak sizinki eleştiriden çok yerin dibine sokma olmuş.Adına thaeter demekle thaeter olmuyor doğru yapmakla oluyor.Bizde bir yerden başladık.Senaryoların gerçeğe uygun olması gerekmez.adı üstünde zaten senaryo.kiminle savaşacağız demissiniz.iyi ya bir sürü çeşitlilik olur görev kurarken hayal gücüne gore görevler hazırlanır.Theater a başlamadan önce tshkk dan bir çok üye -personel kişinin fikirlerini aldım ve bunları ekibe ilettim.Falcon Bms özgür bir platform isteyen istediği eklentiyi haritayi geliştirebilir.isterse pugb haritasını modeller uçar.harekat yarıçapına gelince.biz süriyeyi vururken ucaklar balıkesir ya da çiğli den mi kalkıyodu. Türkiyede bulunun üsler bu tarz harekatlarda gayet yeterli.hadi diyelim yeterli deil türkiye bir nato üyesi diğer nato ve muttefik ülkelerin üsleri senaryo gereği kullanabilir. Hem theater daha test sürümünde bu tarz yorumlar yapmal yersiz. Buraya bilgilendirme yapılmiş kimse bu haritada uçmak zorunda deil.inidir kurarsın hoşuna giderse uçarsın,gitmesse uçmassın bu kadar basit


Emeğine saygı duyuyorum Hyper. Seninle ilgili bir şey yok. Niye üstüne alınıyorsun? Sana bir şey diyen mi oldu? Ben iletimde seni veya başka bir şahsı hedef alan cümleler mi kurdum? Bırak bunları eğer ne yazdığımı iyi okursan eleştiri bile yapmadığımı görürsün. Bir şeyi iyi veya kötü eleştirmen için o şeyi incelemen, okuman, dinlemen, izlemen, anlaman gerekir. Ondan sonra eksik veya fazla gördüğün yanlarını belirtirsin ki eleştiri olsun. Ben haritayı ne indirdim, ne de denedim. İçeriğinde ne vardır ne yoktur bilmem. Ben sadece tecrübelerime dayanarak bu coğrafyaya sahip bir haritanın neden olamayacağını yazdım. Bunu belirtmem birilerinin Falcon BMS çatısı altında harita geliştirmesine mi engel? Veya ben Falcon BMS benim diktam altındadır, benim onayım olmadan kimse harita geliştiremez mi dedim? Evet PUBG haritası da geliştirebilir. Sadece TSHKK böyle salak saçma şeyleri kullanmaz olur biter. Çünkü ne yazık ki TSHKK'da senaryoların gerçeğe uygun olması gerekir. Aslında bakarsan dünya genelinde de bu böyledir. Hiçbir iddialı savaş simülatörünün savaş yaşanmamış bir haritayla ya da senaryoyla piyasaya sürüldüğünü göremezsin. [/size]Gelelim coğrafya ve F-16 çelişkisine... Yazdıklarımı okusan zaten yeterli de, okumamış ya da anlamamışsın. Sınırdan 50 km içerideki 3-5 Suriye hedefini tabi ki kolayca vurursun. Sıkıysa Akdeniz'i 420 nm aşıp Kahire'yi vur da görelim. Gerçi bizim hava kuvvetleri gerekirse onu da yapar, ona bir şey dediğim yok. Fakat görece kuvvetli bir hava kuvveti olan örneğin Mısır gibi bir ülkeyi F-16'lar ile 420 mil aşıp vuramazsın. Burada sorun F-16'da, bizim üslerimizde değil! Aynı şekilde bu coğrafyadaki hiç bir ülke de tek başına Türkiye'yi hedef alamaz. Bu tür senaryolar gerçekçi değil ve hiç bir TSHKK personeli gerçekçi olmayan bir senaryoda uçmaz.Gelelim şimdi işin kişisel kısmına... Üslubun hiç uygun değil! Beni bilen bilir, böyle bir durum karşısında pek sakinliğimi koruyamam. Normalde çok ağır şeyler söylerim. Fakat kalbini kırmak istemiyorum. Ama şunları samimice belirteyim, bana kimse yaptığım yorumun yerli veya yersiz olduğunu söyleyemez. Bunu ben bilirim. Bu sitede hiç kimse bir personele indirir kurarsın, hoşuna giderse uçarsın, bu kadar basit gibi artis artis konuşamaz. Ne söyleyeceksen belli bir saygı çerçevesinde söyleyeceksin. Üslubuna dikkat edecek ve yazım kurallarına uyacaksın! Eğer bir daha bu dediklerime dikkat etmezsen, bu sefer biz sana "Burası TSHKK, işine gelirse." demek zorunda kalabilir ve senden cevap beklemeden gerekeni yapmak durumunda kalabiliriz. Ayrıca benden sana bir tavsiye daha Falcon'u öğrenmeden Falcon yapma işlerine pek bulaşma.   

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=25296.msg173535#msg173535“Devrimi, başlatan tamamlayacaktır.”
Ne mutlu Türküm diyene!Çevrimdışı 112-Ripper

 • AkroTÜRK Pilotu
 • Kartal Filo Komutanı
 • *
  • İleti: 2809
 • Simming is great but get out and do something real
  • Profili Görüntüle
Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2018, 07:08:22 ÖS
Ben sana göstereceğim kişisel algılamayı. Ulan senin adın ortada yokken gelip beni hedef alıyorsun. Sonra da gelmiş kişisel algılıyor diyorsun. Seni uyarmıştım. Sen kaşındın.

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=25296.msg173542#msg173542“Devrimi, başlatan tamamlayacaktır.”
Ne mutlu Türküm diyene!Çevrimdışı Mikoyan Gurevich

 • Tam Üye
 • ***
  • İleti: 122
 • Hyper
  • Profili Görüntüle
Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2018, 08:49:02 ÖS
Laflarınıza dikkat edin kaşındin felan derken burda personel olman bu tarz hakaretler ediceğin anlamına gelmez.Bana diyorsun uslubuna dikkat et diye sen kendi uslubuna dikkat et.Neyin üslubuymuş bu anlamadım sanki küfür hakaret ettim.Hem neyi gösterceksin bu güne kadar sana karşı hem burda hemde ts de gayet saygıli oldum.Beni bilen bilir.Göstericekmissin.O halde elinden geleni ardına koyma.
Sana göre senin gibi düsunmeyen fikurlerine karşı cıkan herkez sana hakaret ediyor

Linkback: https://www.turkishairforce.org/index.php?topic=25296.msg173543#msg173543
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2018, 08:53:24 ÖS Gönderen: Mikoyan Gurevich »

MUSTAFA KEMAL NEVER DIES