Tamamen Yeniyim Yardım

Başlatan Soldato, Eylül 17, 2017, 04:51:57 ÖS

« önceki - sonraki »

Soldato

Herkese Selamlar bilgisayarıma falcon bms 4.33 sürümünü daha dün akşam kurdum, havacılık özelliklede askeri havacılığa büyük ilgim var, bu sebepten dolayı bu falcon simülasyonunu etkin bi şekilde kullanabilmek istiyorum, daha önce fsx kullanmışlığım var ama toplam uçuş saatim 2-3 saatden fazla değildir zaten eğlencesine oynuyordum çok bir bilgim yok.
Sorum şu, ilk önce neyden başlamalıyım ? çünkü geceden beri araştırıyorum rampstart videoları felan buldum, ama sırf onları izleyerek olcak gibi değil ilk ne yapmalıyım ? neler öğrenmeliyim ?

Şimdiden teşekürler.

ASTSUBAY07

Merhaba,öncelikle hoşgeldiniz ilk olarak uçuracağınız uçağı tanımanızı,genel kokpit eğitimini ve ramp start(motor çalıştırma) eğitimlerini tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.Eğitim dökümanlarına bu linkten ulaşabilirsiniz kırımsız uçuşlar.

İçeriği görebilmek için üye girişi yapın veya sitemize kayıt olun.

111-Ghost

Hoşgeldiniz. Asuman sevdası ayrıdır. Atılgan hocamın verdiği eğitim bölümünden bol bol eğitim videolarını inceleyip pratik yapınız. Falcon sıradan  bir oyun  gibi  değildir. Bilgi olmadan tecrübe olmadan hemen kullanılmıyor. Bunun için başta sabırlı olun  kendinize güvenin pes etmeyin. Forumumuzu bol  bol okuyun. Ts kanalında aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Soldato

Teşekürler :) programı indirdim ama 4.32 içindir yazıyor ? ben 4.33 indirmiştim yanlışmı yaptım acaba ? 4.32 mi indirmem gerekiyo, yoksa 4.33 de olurmu ? bide mümkünse daha detaylı yardım için varsa discord verebilirmisiniz

ismet334455

Forumdaki eğitimler 4.32 içindir fakat 4.33' 4.32'nin üst versiyonu olduğu için hemen hemen aynı sayılır. 4.32 Eğitimleri 4.33 için de kullanılabilir. Discord kullanılmıyor fakat TS3 Kullanılıyor. TS3 Adresini forumdan bulabilirsiniz. Bana henüz gelmek nasip olmadı :) Yakında bende geliyorum TS'ye :)

Soldato

Tamamdır çok teşekürler, peki bu eğitim programını nasıl kullanıyım, mesela genel kokpit bilgilerini okuduktan sonra falcona girip bi kokpite geçip, bişeyleri kurcalayımmı, yani konu konu ilerleyimmi, önce okuyup sonra öğrendiklerimi kurcalayımmı, yoksa herşeyi okuyup bitirmeden falcona girmeyimmi ?

(Bu arada bu programı kim hazırladıysa helal olsun çokk temiz iş yapmış  :) )

Schema

Benim sana tavsiyem,4.32'de deneyimlen daha Sonra istersen 4.33'e geç.
İstikbal Göklerdedir...

Schema

Bence telefonun akıllı telefon Ve de telefonuna güveniyorsan PC'de simülatör açık olsun.Eğitimleri telefondan oku,uygula.Benim yöntemim odur.Hala eğitimlerimi öyle sürdürürüm.Kolay gelsin :))
İstikbal Göklerdedir...

semihgörkem

#8
Hoş geldiniz, benim size tavsiyem 4.33'ü silmeyin bir de 4.32 versiyonunu kurun eğitimler için. Eğitimleri 4.32 üzerinden yaparsınız hem pc yi yormaz hem eğitimler esnasında sıkıntı çıkmaz daha sonra 4.33 e geçersiniz çünkü siz mühimmat eğitimlerine geçtiğinizde 4.32 eğitimi 4.33de farklılıklar gösterecek ilerleyemeyeceksiniz o yüzden tüm eğitimleri 4.32 üzerinden yapmanız size zaman kazandırır.
4.32 ve 4.33 arasında kullanım açısından en büyük fark 4.33de mühümmat atışları biraz daha ayrıntılı hala getirildi o yüzden 4.32deki bazı mühimmatların prosedürleri 4.33de işe yaramıyor. (Lazer güdümlü füzeler ve Maverick diye tabir edilen mühimmatlar çok farklılık gösteriyor diğer mühimmatların prosedürleri aynı)


Genel kokpit eğitimininden sonra iniş-kalkış çalışabilirsiniz daha sonra da mühimmat atışlarına başlarsınız.(mühimmat atışlarında hava-hava veya hava-kara zevkinize göre eğitimlerini yaparsınız)

Soldato

Tamamdır hepinize çok teşekürler :) bu arada telefondan bakarak yapmak iyi fikirmiş :D telefonum bunu kaldırabilir :) teşekürler tekrardan herkeze :)

4.32 yi indirmem içinde bi yardımcı olabilirmisiniz, çünkü baktımda 4.32 nin yüklenmesi 4.33 den farklıymış sanırım, ben 33ü yüklerken bi exe dosyasını göstererek yükledim ama sanırm 4.32 de bu olmuyomuş, direk 4.0 lazımmış felan, kısacası benim 4.32 yüklemem için gereken herşeyin linkini verebilirmisiniz, ben bulamadımda

113-Bogey


semihgörkem

Kurulum aynı sayılır 4.0 exesini gösteriyorsunuz (indirdiğiniz dosyada olacak zaten) diğer sorunlarınız için Sorun Çözümleri Sayfası'nı kullanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar (5)

Powered by EzPortal