Sanal Havacılık Sanal Filo Falcon BMS Hava Kuvvetleri

TSHKK Genel => Acemi Ocağı => Konuyu başlatan: developerali - Mayıs 28, 2019, 12:13:37 ÖS

Başlık: Fire Gun ateşlemiyor.
Gönderen: developerali - Mayıs 28, 2019, 12:13:37 ÖS
Master ARM, açık. Keyboard dizilimi olarak ise bu siteden indirdiğim keystrokes var. Nokta tuşuna bastığım zaman ateşlemesi gerekiyor ama ateşlemiyor, biraz tuşları karıştırdığımda ise ALT GR + Nokta'ya bastığımda ateşlediğini gördüm lakin ayarlardan controllers kısmında ALT GR + Nokta'ya bastığımda tanımlı değil diyor, nasıl oluyor bu anlamadım, ayrıyeten logitech extreme 3d pro kullanıyorum, arkadaki tetike bastığım zaman fire gun gözüküyor control ayarlarında lakin simülasyon içerisinde ateşleme yapmıyor. Baya acemiyim galiba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Başlık: Ynt: Fire Gun ateşlemiyor.
Gönderen: CaptainAtmaca - Mayıs 28, 2019, 12:30:46 ÖS
https://www.turkishairforce.org/falcon-bms-kullanici-sorulari/cannonlari-kullamamiyorum-sorunu/msg175560/?topicseen#new
Başlık: Ynt: Fire Gun ateşlemiyor.
Gönderen: 113-Ghost - Mayıs 28, 2019, 05:53:47 ÖS
Ayrıca:
Hiçbir kimsenin key dosyasına mahkum değilsiniz. Var olan başka sim versiyonuna ait key dosyasınızı Not defteri ile dosyası ile açarak ekstra özellikleri bulmak değiştirmek ve eklemekte çok zaman alacaktır ve oradaki rakamlar callbackler gerçekten kafanızı karıştıracaktır.   
Kendinize ait bir key dosyasını oluşturmanın en doğru yolu 3 adımda şu yoldur:
  • Öncelikle 4.33 key setiniz açıkken potensiyel olarak aklınızdaki ve listedeki kullandığınız/kullanacağınız tüm kısayolları basarak isimlerini ve sol karşılarındaki kısayollarını kontrol ederek not edin.
  • 2 adımda Bms -Full dosyasını açıp 4.34 le gelen  ve kullanmak istediğiniz callback lere (örneğin vizör için : kısayolu : alt +v,  callback'e ait liste adı CKPIT : Visor Toogle) listeden bakıp kısayolunu ve  liste ismini not edin.
  • Son adımda Load butonu ile Bms -Blank Key setini açın ve kendinize ait key setten ve bms 434. full setinden aldığınız kısayolları liste adına göre bulup üzerine bir defa tıklanınca mavileşince not ettiğiniz kısayola basarak değişmesini sağlayın ve tüm bu şekildeki atama işlemlerinin ardından dosyayı save ile kaydedin. 

Hepsi bu kadar. 

Diğer şekilde bunu yapmanız çok zamanınızı alır. İllaki yapacağım derseniz. Callbacke ait liste isimini biliyorum derseniz işiniz not defteriyle full keyi açmak, istediğiniz özelliğin liste ismini bulmak o satırı kopyalamak  sonra sizin key dosyanızda aynı callback varsa (liste ismi aynı olmaz burada callback e bakmanız lazım yani en soldaki komuta) üzerine yapıştırmak. Yoksada eklemek.

Başlık: Ynt: Fire Gun ateşlemiyor.
Gönderen: Siratida - Haziran 04, 2019, 08:00:28 ÖÖ
  These links work very well. I'm also looking for the same.