Eğitim Programı

Başlatan Shinigami, Temmuz 14, 2021, 10:34:19 ÖS

« önceki - sonraki »

Shinigami

Merhaba hocalarım biliyorum bu yorumu belki yüzlerce veyahut binlerce kez duymuşsunuzdur nereden başlayabilirim diye. Evet biliyorum biraz burnumuzu sürtmeliyiz konuları didiklememiz lazım ve ayrıyaten ellerinize sağlık güzel bir eğitim programı oluşturmuşsunuz. Fakat yeni başlayan birisi için çok karmaşık ve dağınık geldi mesela "sa" lar ya da görev oluşturma gibi ilk başlarda bilse de çok işine yaramayacağı şeyler var bunu kokpit bilgisi, temel uçuş bilgisi, navigasyon, pod eğitimleri gibi olsa çok daha iyi olur(Bunlar sadece birer öneridir şimdiden teşekkür ederim. Ayrıyaten biliyorum herkesin çok zamanı olmuyor ve bunların hepsi gönüllü yapılıyor, herkesi tebrik ederim. Ama çevremde birkaç arkadaşım var hepsi meraklı fakat hiçbiri mesela benim kadar araştırmak istemediği için yarı yoldan döndü. Ben çabalıyorum umarım istediğimi elde ederim. Tekrardan teşekkürler.)
Kırımsız Uçuşlar Dilerim!!

Cixed

Temmuz 14, 2021, 11:14:43 ÖS #1 Son düzenlenme: Temmuz 14, 2021, 11:21:21 ÖS Cixed
İlk olarak uçuş dışı konulardan başla mesela navigasyon harita okuma görev hazırlama bunları su gibi iç sonra genel kokpit eğitimi pdf sine çalış derim üzerine taxi takeoff ve rampstart eğitimini öğrendikten sonra bol bol pratik uçuş düzenle kule yaklaşma prosedürlerine göz gezdir radyo telsiz eğitimi çalış formasyon ve görev isimleri var pdf olarak onlarla beraber radyo komutlarına bak.Bunları bitirmen demek uçağı ramp start alıp taxi takeoff kalkıp iniş prosedürlerini öğrenmen demek radyo komutlarının ne anlama geldiğini Bu içeriğe erişmek için. Kayıt Olun veya  Giriş Yapın gelelim atış eğitimlerine bence mühimmat atış eğitimden önce hava yer ve hava hava radarlarının kullanma prensibini kavramalısın sonra a-g ve a-a mühimmat atış eğitimlerine bakabilirsin .Son olarak da tanker yaklaşma ve ıls tacan iniş çalış bunların hepsini hallettiğinde hem pratik olarak uçuş dinamiklerini öğreniyorsun hem de a-g ve a-a görevleri icra edebilirsin ve de refuel görevlerini üzerine ek olarak 2 ana konu var SEAD dediğimiz hava yer savunma silahlarını imha etme görevi ve de A-A Jammer kullanmayı öğrenme bu ikisi çok detay eğitimler bence .Üzerlerine bol bol görev düzenle offline pratik yap derim.Forumdaki hocalarım sana daha detaylı bilgi verebilirler ben de yeni başladım sayılır haddime değil neye çalışılıp çalışılmayacağını göstermek :)

Aday-Hunter

Temmuz 15, 2021, 11:25:40 ÖÖ #2 Son düzenlenme: Temmuz 15, 2021, 11:28:24 ÖÖ Aday-Hunter
Bende fikirlerimi söylemek isterim. Öncelikle havacılık zor bir daldır. Çok fazla emek isteyen bir konu. Bilgi birikim ve tecrübeyle bağlantı. Doğal olarak başta yorucu olması çok normal. Eğitim videoları da bir yere kadar bilgi vermektedir. Zaten eğitim video ve dökümanlarını anlayabilmek için temel havacılık konusunda bilgiye sahip olmak gerekir. Benim fikrim önce havacılığın temel bilgilerini edinmek gerekir. Mesela biz neden mesafe birimi olarak "nm" kullanıyoruz. Bazı terimler ne anlama geliyor gibi gibi bir çok şey hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor. İlk başlayacak kişinin kokpit içinde çokça zaman geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben her uçuşumu ramp start ile yaparım ve tüm testleri ile birlikte gerçekleştiririm. Hiç de sıkılmıyorum ve erinmiyorum. Tam tersi daha çok uçağı sahipleniyorum. Neyi nasıl açtığını-kapattığını ve ne için açtığını öğrenmeye başladıkça daha çok sorular sormaya başlayacaksın. Daha sonra uçuşlara başlamak gerektiğini düşünüyorum. Sonra gerisi kendiliğinden geliyor. Bu bir bilgisayar oyunu değil simulasyon. Araba yarışı gibi bas gaza git gibi bir şey değil. Yorucu ve ayrıntılı olması normal. Eğer sıkılıp bırakan oluyorsa zaten havacılığı yeterince sevmemiş demektir.

Powered by EzPortal