agm 65 b-c-d maverick kilit atamama

Başlatan acemipilot01, Nisan 13, 2022, 03:12:06 ÖÖ

« önceki - sonraki »

acemipilot01

merhaba hocalarım bir sorum olacak agm maverick serisi mühimmatları ile çok zor kilit atabiliyorum 4.35 kullanıyorum eskiden 4.33 kullanırken hem daha kolay kilit atıyordu hem hedefler daha net görünüyordu ama şuanda hedefler mfd'de çok zor seçiliyor hemde kilit atmak için kırk takla atıyorum hedef bölgeye geldiğimde düşman tankları mfd'dide bulup kilit atma tuşuna bastığım zaman kilit atmıyor arada bir canı isterse kilit atıyor gimbal limitler içerisindeyim kilit atma prosüdürlerimi değişti yoksa bendemi sıkıntı var yanlış bir kelime sarf ettiysem şimdiden affola iyi günler dilerim
Vaad Etmiyoruz Vuruyoruz...

Aday-Bürküt

Selamlar,

Eğer TGP ile kilit atıp, o hedef kilidini de "BORESIGHT" metodu ile Maverick ekranına taşırsanız daha rahat edersiniz. Sadece Maverick ekranından kilit atmaya çalışıyorsanız çok zorlanırsınız.

İyi uçuşlar.

182.Esat


Aday-Bürküt

İlk olarak TGP ile belirli bir hedefe (bina olur, dost unsur olur farketmez ama maverick ekranından da rahatlıkla görülebilecek bir hedef olması gerekiyor) kilit atılır. Sonra Maverick ekranına geçilerek aynı hedefe bir de maverick ekranından kilit atılır. Maverick ekranında kilit atılınca pencerede sol üstte BRSGHT diye bir ibare beliriyor, o tuşa basılarak BRSGHT etkinleştirilmiş oluyor ve "boresight" işlemini yapmış oluyoruz. Step ile diğer maverick pylonuna da aynı işlemi yapmak gerekiyor. 2 adet pylona 3'er maverick alınmış olsa da biz boresighti pylonlara yaptığımız için bu işlemi sağ ve sol pylonlara uyguluyoruz.

Boresight işlemini yerdeyken veya düşman bölgesine girmeden dost hedeflere yaparsak, düşman bölgesine geldiğimizde zaman kaybetmemiş oluruz.

Powered by EzPortal