İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - akrep1905

Sayfa: [1] 2 3 ... 48
1
Güzel video eline sağlık ama hakkında bilinmeyenler demişsin.Bu bilgiler en çok bilinen bilgilerdendir bence.Bu bilgiler çoğu yerde karşımıza çıkıyor.

2
Ben pc google chrome kullanıyorum.Fotoğrafları görmüyorum.Kaldırdınız mı?

3
Girmeden önce center yapıp,rudderları klavyeye ayarlayak deneyebilir misin? belki faydası olur.

4
Türk parası ile ortalama 9.000-10.000 TL'ye geliyor.Bence bu zevk için değer :D

5
Bune ya efsane bir şey :)

6
Kufu hocam sizin kokpit efsane oluyor.Tamamen bittiği zaman efsane haz verir insana :D Reiner hocam sizde iyi gidiyorsunuz.Takipteyim  8) 

7
Kolay gelsin hocam. Takipçin olacağım. İnşallah istediğine ulaşırsın. Yapım aşamasında böyle fotoğraflar atarsanız, çok iyi olur. Yapmak isteyenler için fikir sahibi olur  :)

8


İspanyol donanmasının en büyüklerinden olan Principe de Asturias yani Asturias Prensi isimli uçak gemisi Türk firması Leyal tarafından 2.7 milyon euro karşılığında satın alındı.1979 yılında yapımına başlanan ve 1982 yılında denizlere inen Asturias Prensi 2013 yılında emekli edilmişti.

Kraliçe Sofia sponsorluğunda 630 milyon euro maliyetle inşa edilen uçak gemisi 1. Juan Carlos tarafından törenle açılmıştı.

96 metre uzunluğundaki gemi, ordu hizmetinde bulunduğu süre içerisinde 1991 yılındaki 1. Körfez Savaşı, 1994 yılındaki Yugoslavya krizi gibi uluslararası öneme sahip olaylarda aktif rol almıştı.30 mürettebat kapasiteli ve satte 48 kilometre hız yapabilen tarihi uçak gemisine Endonezya ve Filipinler de talipti. Bir dönem Angola ordusuna satıldığı dahi iddia edilmişti.İspanyol devleti talip olan ülkelerin NATO üyesi olmaması ve geminin içerisinde Pentagon'a ait askeri silah teknolojisinin bilinmeyen ellere geçebilme riski nedeniyle bu ülkelere satışı reddetti.

Gemide, dakikada 9 bin mermi atabilen, 4 Meroka 2A multiturbo savunma sistemi bulunuyor.
Asturia Prensi, AV-8B Harrier II Plus, SH-3D / H Sea King, Hughes 500, Seahawk SH-60B Lamps III ve Agusta-Bell AB 212 kargo ve arama kurtarma uçaklarıyla eş güdümlü çalışabiliyordu.

176 metrelik pisti ve 2400 metrekarelik hangarla birlikte geminin toplam da 29 adet uçağı aynı anda barındırabiliyordu.


4.8 milyon euro başlangıç fiyatıyla açık arttırmaya çıkarılan dev gemiye istenen talip çıkmayınca Surus Inversa firması üzerinden 2.7 milyon euro karşılığında Türk firması Leyal'e satıldı.

Gemi İzmir'e getirildikten sonra operasyon maliyetinin 30 milyon euro üzerinde olması nedeniyle tamamen sökülecek ve parçaları geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılacak.

El Espanol'un haberine göre gemiden 6 bin tonu çelik olmak üzere 8 bin 500 tonu aşkın metal çıkacak.

Gemiden çıkacak metallerden bazıları şöyle:: 830 ton demir, 637 ton izole bakır, 427 ton temiz bakır, 307 ton alüminyum 144 ton paslanmas çelik, 63 ton bronz ve 4.5 ton çinko.

16 bin ton toplam ağırlığa sahip dev gemi 7 Ağustos'ta İspanya'nın Ferrol limanından ayrıldı ve yaklaşık 30 gün süren seferiyle Türkiye'ye vardı.

Güçlü lakabıyla bilinen İngiliz uçak gemisi HMS Illustrious da geçtiğimiz aylarda Türk firması "Leyal" tarafından 2.1 milyon sterlin karşılığında satın alınmıştı.22 bin ton ağırlığa sahip olan ve 32 yıl boyunca İngiliz ordusunda kullanılan uçak gemisi türünün kalan son örneğiydi.

685 mürettebat kapasiteli 210 metrelik pistiyle devasa gemi İngiliz ordusunda 2014 yılında kullanımdan kaldırılmıştı.

Kraliyet ve halk için önemli bir yere sahip olan gemi pekçok tarihi ânâ tanıklık etmişti. Gemi Portsmouth'tan demir alırken plaj sakinleri tarafından uğurlandı.

1982 yılında Arjantin ile yapılan Falkland savaşı için özel olarak üretilen uçak gemisi Afganistan, Bosna ve Sierra Leone ihtilafları için de sevk edilmişti.

Görev süresi boyunca dünyanın etrafını 4 kez dolanan 1740 çift katlı otobüs büyüklüğündeki uçak gemisinin yüzer otel ya da müze yapılması istenmesine rağmen Türkiye'ye satılması kararlaştırılmıştı.

Leyal Gemi Söküm firmasının aldığı gemi iki ay sonra Aliağa limanında görüntülendi.Gemiden elde bazı parçalar köprü inşaatlarında ve yeni gemi yapımında değerlendirilecek.

Leyal, Türkiye'de bulunan tek gemi söküm ve geri dönüşüm firması olarak biliniyor.

Kaynak:http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1434510-ingiliz-ucak-gemisini-turk-firmasi-satin-aldi/329


İsrail Hava Kuvvetleri’nin envanterinden çıkan F-16A modeli savaş uçaklarının satışı için farklı bir yöntem denenecek. Ekonomik kullanım ömürlerini doldurduğu için satışa çıkan uçaklar, İsrail şirketi Elbil Systems ile Israel Aerospace Industries (IAI) tarafından modernize edilecek.

Toplam 40 uçak için başta avionik sistemler olmak üzere yenileme paketinde gövde ömrünün uzatılması da yer alıyor. İşlemler, satış anlaşmasının yapılmasının ardından başlayacak.

İsrail Hava Kuvvetleri’nin envanterine 1980’de giren F-16’ların halen C ve çift kişilik D modelleri aktif olarak kullanılıyor.

Kaynak: www.kokpit.aero

10
Herkese hayırlı bayramlar  ;)

11
Hocam ne virüsü ya.Keylogger falan mı koyucam içine? skin dosyalarından başka bir şey mi var?Virüs falan olması imkansız.Sizde öyle algılamış.

12
Öyle deme hocam çok güzel oluyor.İnsan izledikçe zevk alıyor.Takipteyiz  8)

13
Hocam sen kendini aştın.Çok ayrı çekiyorsun.Çok gerçekci oluyor.Eline sağlık.Böyle videolar izledikçe,benim pc'yi açasım gelmiyor.Grafikleriniz çok hoş :D

14
Data-Terrdata-Objects-KoreaObj klasörünün içine atınız.Değişime evet diyiniz.Ama önceden yedeğini alınız.

15
Havacılık Haberleri / Ynt: F-35’ler teslimata hazırlanıyor!
« : 19 Ağustos 2017, 12:29:45 »
Hadi inşallah gelsin artık :D

Sayfa: [1] 2 3 ... 48